Aktuálne informácie pre žiakov a rodičov
ŽIACI PRIJATÍ DO 1.ROČNÍKA ZÁKLADNEJ ŠKOLY
PRE ŠKOLSKÝ ROK 2026/2027
Zoznam prijatých žiakov pre školský rok 2026/2027
VYHODNOTENIE ZBERU PAPIERA
CERTIFIKÁT CODEWEEK
2% DANE
Vážení rodičia a priatelia školy, pomôžte nám skvalitniť výchovno - vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane. Viac info TU ...
Nakuknite do našej školy a oboznámte sa s našimi aktivitami https://youtu.be/tntxU1Bv1oM
Kalendár
- jún
- 25
- Rušenie triednej výzdoby, čistenie triedy
4.C - 25. 6.
2 - Školská udalosť
- Rušenie triednej výzdoby, čistenie triedy
- jún
- 25
- Čistenie triedy
- 25. 6.
2-3 - Školská udalosť
- jún
- 25
- Čistenie triedy
6.C - 25. 6.
4-5 - Školská udalosť
- Čistenie triedy
- jún
- 25
- Čistenie triedy
6.A - 25. 6.
4-5 - Školská udalosť
- Čistenie triedy
- jún
- 25
- Rušenie násteniek.
3.C - 25. 6.
4-5 - Školská udalosť
- Rušenie násteniek.
- jún
- 25
- Rušenie výzdoby.
1.C - 25. 6.
2-3 - Školská udalosť
- Rušenie výzdoby.
- jún
- 25
- Rušenie výzdoby, čistenie triedy
4.C - 25. 6.
4 - Školská udalosť
- Rušenie výzdoby, čistenie triedy
- jún
- 25
- Turistická vychádzka Kalvária - Hrabovo
4.A - 25. 6.
3-5 - Školská udalosť
- Turistická vychádzka Kalvária - Hrabovo
BEH OLYMPIJSKÉHO DŇA
Utorok 23.6.2026 bol Olympijský deň, ktorý sme oslávili behom na zarevúckom ováli. Z celkového počtu 243 bežcov a bežkýň sa aj Zarevúckym nádejám podarili veľmi pekné úspechy.
Prváci:
2. miesto - Tatiana Zelizňáková
3. miesto - Teraza Motyková
Štvrtáci:
2. miesto - Tobias Kurinec
Piataci:
Výlet prvákov do Rozprávkového lesa
Jedného krásneho rána sa naši prváci z 1.C triedy vybrali do Rozprávkového lesa. Dobrodružstvo sa začalo už na vlakovej stanici, kde bolo najťažšou úlohou spočítať všetky deti a zistiť, kto už stihol zjesť desiatu ešte pred odchodom.
Vo vlaku sme obsadili skoro celý vagón. Niektorí obdivovali krajinu za oknom, iní skúmali, koľkokrát sa dá za cestu opýtať: „A kedy tam už budeme?“
MÁME VÍŤAZOV
Naši ôsmaci, Veronika, Meliska (8.B) a Samko (8.A) vybojovali 1. miesto na Súťaži v poskytovaní prvej pomoci, ktorú organizovala SZŠ Márie Terézie Schererovej v Ružomberku.
Decká museli pod časovým tlakom zvládnuť takmer reálne nafingované situácie vrátane hromadného nešťastia. Porota prísne hodnotila zaistenie miesta, komunikáciu, rýchlosť a najmä kvalitu ošetrenia. Naši to zvládli na jednotku s hviezdičkou.
Posledné číslo Zarevúckej trúby pred letnými prázdninami je tu!
Milí čitatelia, žiaci, učitelia a všetci priaznivci našej školskej redakcie, opäť vám prinášame nové číslo nášho časopisu Zarevúcka trúba. 💛
Zároveň by sme sa chceli v mene nás – vedúcich redakcie – zo srdca poďakovať celému nášmu úžasnému redakčnému tímu za skvelú prácu počas celého roka. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tvorbe tabiel pre deviatakov a štvrtákov, pripravovali súťaže pre prvý stupeň, vymýšľali nové rubriky, písali články a prinášali svoje nápady.
Ja – výtvarné diela siedmakov
Školská knižnica UDICA (unikátna databáza informácií, citov, atmosféry) v spolupráci s pani učiteľkou Fongusovou vyhlásila výtvarnú súťaž s názvom „Ja“. Žiaci 7. ročníka sa na hodinách výtvarnej výchovy venovali zaujímavému tvorivému projektu. Ich úlohou bolo prostredníctvom výtvarného spracovania vyjadriť vlastnú osobnosť, záujmy, sny či charakterové vlastnosti.
Opekačka 2.D
Dnes si žiaci 2.D užili príjemné dopoludnie pri ohni. Špekačky mizli rýchlejšie, než ich stihol oheň poriadne ovoňať, a niektorí odborníci na opekanie tvrdili, že ich kus bol „úplne naj na svete“.
Nechýbal smiech, dobrá nálada a oddych. Oheň hrial, slniečko svietilo a všetci si odniesli plné brušká aj pekné zážitky.
1.D a 2.D dobyli Starhrad
Dnes sa 1.D a 2.D vybrali na Starhrad (Strečno). Cesta nebola vždy jednoduchá, ale nevzdali sme sa a spoločne sme hrad úspešne „dobyli.“ Odmenou nám boli krásne výhľady a dobrý pocit z prekonanej trasy. Čas na výlete ubehol veľmi rýchlo a my sme sa museli vydať na cestu späť.
Domov sme sa však nevrátili naprázdno. Priniesli sme si kopec zážitkov, veľa úsmevov, krásne spomienky a poriadnu nádielku nachodených krokov. Výprava bola úspešná a všetci prežili. Bol to vydarený deň, na ktorý budeme ešte dlho spomínať. 🏰🥾😊
Keď zdravé maškrtenie chutí najlepšie!
Piatkové ráno v našej triede 4. B začalo úžasnou vôňou. Celú miestnosť rozvoňali čerstvé, ešte teplé rožky 🥐 od Zelníka, ktoré predznamenali, že nás čaká neobyčajný deň. Po dohode, že si urobíme Deň bez sladkostí 🚫🍬 sme dokázali, že vymeniť cukrovinky za zdravé alternatívy je nielen prospešné 📈, ale aj neskutočne chutné! 😍
Nájdete čo potrebujete ...
Rýchle prepojenie do jednotlivých sekcií


