•

Výchovno vzdelávacia činnosť je zameraná na činnosť oddychového, rekreačného a záujmového charakteru a na prípravu na vyučovanie.
           Oblasť rekreačného charakteru je vyplnená vychádzkami a návštevami telocvične. Cvičenie deťom umožňuje čo najviac času tráviť pohybom a pobytom na čerstvom vzduchu a starať sa o ich dobý telesný rozvoj.
           V čase určenom na prípravu na vyučovanie si deti precvičujú a opakujú učivo formou didaktických hier.
           V školskom klube sa venuje pozornosť i spoločenskej, dopravnej, pracovnej, výtvarnej, hudobnej a hudobno - pohybovej výchove.
           Počas prítomnosti dieťaťa v školskom klube je mu umožnená účasť aj na ďalších formách záujmovej činnosti v škole. Deti navštevujú výtvarný, literárno dramatický, šikovné ruky, krúžok varenia a pečenia, informatický krúžok a iné krúžky.
           Súčasťou výchovno vzdelávacej činnosti je aj stravovanie deti v školskej jedálni, kde sa deti učia správnemu stolovaniu i spoločenskému správaniu.
            Žiakom je k dispozícii školská a mestská knižnica.